Robbantás Moszkvában - 10 halott
Moszkvában 10-re emelkedett a terrorakció halálos áldozatainak száma. 51-en pedig megsérültek, amikor egy öngyilkos merénylőnő felrobbantotta magát egy forgalmas metróállomás mellett a város északi részén.
A rendőrség szerint egy öngyilkos merénylőnő repítette magát a levegőbe. Eredetileg a metróba akart bemenni, de amikor meglátta, hogy a metró lejáratnál rendőrök állnak, visszafordult és működésbe hozta a robbanószerkezetet. Ugyanolyan bomba volt nála, mint amilyen a múlt kedden a város déli részében robbant, közvetlenül a repülőgépek ellen elkövetett merényleteket megelőzően, de ott akkor szerencsére csupán sebesülések voltak.
A lapok már korában beszámoltak róla, hogy a repülőgépek lezuhanásáért felelős két terrorista barátnője vagy azok iratait felhasználó két öngyilkos csecsen terrorista, minden jel szerint Moszkvában tartózkodik, és újabb terrorcselekményekre készül. Egyikük most fel is robbantotta magát, és a moszkvai rendőrség lázasan keresi az utolsó megmaradt öngyilkos merénylőt, még mielőtt ő is merényletet hajt végre.
A terrorcselekményekért közben ugyanaz az al-Kaidához tartozó isztambuli terrorszervezet vállalta magára a felelősséget, amely saját nyilatkozata szerint a múlt heti repülőgép-robbantásokat is elkövette.
A robbanás ezúttal hatalmas erejű volt, két autó is kigyulladt és kiégett, a környék ablakai betörtek, a halottak pedig viszonylag nagy területen szétszóródva feküdtek. (MR)


