BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A Deutsche Bank segíti a Gazpromot

Orosz lapjelentések szerint a német Deutsche Bank segíti az orosz Gazpromot abban, hogy fel tudja vásárolni a JUKOSZ december 19-én árverésre kerülő fő termelőegységét, a Juganszknyeftyegazt.

A Vedomosztyi hétfői jelentése szerint egy magát megnevezni nem kívánó Gazprom illetékes a lapnak úgy nyilatkozott, hogy a ''pénznek minden eshetőségre készen, rendelkezésre kell állnia''.

A Deutsche Bank a Gazprom tanácsadója a Gaspromneftegas fejlesztésében, amelyet a Rosznyefty állami olajcég átvételét követően alapítottak. A bank azt tanácsolta a világ elsőszámú gáztermelőjének, hogy akárcsak a Sibneftbe és a Surgutneftegazba, a Juganszknyeftyegaba is vásárolja be magát.

A Vedomosztyi szerint, ha a Gazprom minden felvásárol, amit a Deutsche Bank tanácsol neki, a konszern több mint évi 170 millió tonna olajat fog kitermelni.

A Juganszknyeftyegazt december 19-én árverezik el, 8,61 milliárd dolláros kikiáltási árral. (ebroker)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.