BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Erősen nyitott a forint

A forint pénteken reggel erősen nyitott a bankközi devizapiacon, az eurót 245,40/60 forinton jegyezték, néhány fillérrel erősebben a 245,50/60 forintos csütörtöki kurzusnál.

A forint 13,05 százalékon állt a sáv erős oldalán, 1 bázisponttal erősebben a csütörtöki helyzeténél. A piacon arra számítanak, hogy az euró/forint kurzus a 245-247 forintos sávban marad, közelebb a 245 forinthoz. Egyelőre nincs ok a forint gyengülésére, a reggel közzétett ipari termelési adatok kissé kedvezőbben voltak a vártnál, a regiós valuták is erősödőben vannak - mondják kereskedők. A piac a délután megjelenő előzetes államháztartási adatokra vár.

A dollár a nemzetközi devizapiacokon hullámzott az éjszaka folyamán, Budapesten azonban a reggeli 190,75/95 forintos jegyzés nem mutatott lényeges eltérést a csütörtök délutáni 190,45/55 forintos árfolyamhoz képest.

A forintpiacon 10-20 bázisponttal csökkentek a kamatok. Az overnight kamat 10,30/50 százalékon, a tomnext kamat 10,00/10 százalékon, a három hónapos 10,10/25 százalékon, a 6 hónapos 9,90/10,10 százalékon, az egyéves kamat pedig 9,70/90 százalékon állt nyitáskor.

Az állampapírok másodpiacán nem ígérkezik jelentős forgalom, de a jövő héten élénkülésre számítanak kereskedők. Az Államadósság Kezelő Központ jövő héten 40 milliárd forintnyi hároméves, és 15 milliárd forintnyi 15 éves államkötvényt kínál aukcióra. (ebroker)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.