BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A Political Capital Péterfalvinak ad át egy ezer nevet tartalmazó ügynöklistát

A Political Capital szerdán 11 órakor több, mint ezer nevet tartalmazó listával és egy beadvánnyal fordul dr. Péterfalvi Attilához annak érdekében, hogy az adatvédelmi ombudsman állásfoglalását kérje az adatok nyilvánossá tételének lehetőségéről - közölte a hvg.hu-val a Political Capital.

A listát történészek, jelenkor-kutatók állították össze, állítja a Political Capital (PC), aki a hvg.hu-nak is eljuttatott levelében jelzi: elhatárolódik a vasárnap, egy amerikai szerveren közzétett "politikai bulvárlistától".

A Political Capital azt kéri az adatvédelmi biztostól, hogy állapítsa meg: a nevek publikálása jogszerű, eleget tesz a törvényi előírásoknak. Az intézet beadványában hivatkozik az adatvédelmi törvényre, mely szerint van jogszerű módja az adatok nyilvánosságra hozatalának abban az esetben is, ha az érintett ehhez nem adta előzetesen önkéntes hozzájárulását. (hvg.hu)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.