BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Felöltöztetik a budapesti hidakat

Felöltözteti a budapesti hidakat az európai uniós csatlakozás első évfordulójára a kormány. A Miniszterelnöki Hivatal tervei szerint május 1-9. között, az ünnepi hangulat megteremtésére egyéni dekorációt kap az Árpád-híd, a Margit-híd, a Széchenyi-híd, a Lánchíd, az Erzsébet-híd, a Szabadság-híd, a Petőfi-híd és a Lágymányosi-híd.

A MeH pályázati kiírása szerint a dekorációknak a magyar múltról, jelenről és jövőről, a hagyományokról és korszerűségről, Magyarország európai jelenlétéről, illetve az összefogásról kell szólniuk.

A kormány olyan installációs ötleteket vár, amelyek legalább tíz napig bírják az időjárás viszontagságait, és csak minimális mértékben akadályozzák a forgalmat. A nyertes ötletek benyújtói hidanként fél-fél millió forintot kaphatnak terveikért. (Népszava - Index)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.