A postások kinevették Gyurcsányt
Nyereségessé vált a Posta és bár marad állami kézben, mégis vállalatként kell működnie - hangzott el a Postás Szakszervezet rendkívüli kongresszusán, amelyen részt vett a miniszterelnök is. Őt egyébként természetesen főleg a béremelés lehetőségeiről kérdezték.
Az ország egyik legnagyobb szakszervezetének elnöke arról beszélt, hogy a veszteséges Posta mára nyereséges lett, de szükség lenne rá, hogy az eredmény egy része jusson bérnövelésre. A miniszterelnöknek szegezte a kérdést, igaz-e, amit az ő parlamenti beszéde ellenére több kormányzati képviselő emleget, hogy magánosítani fogják a Postát? Szabó Pál vezérigazgató arról beszélt, hogy a mozgópostákra a kistelepüléseken szükség volt és van, jók, de létrehozásuk sajnos egybeesett a kistelepüléseket sújtó más kedvezőtlen folyamatokkal. Gyurcsány Ferenc épp erre válaszolva mondta, hogy a nyugalom és a kiszámíthatóság mellett az is fontos, hogy az tartós legyen.
A Postát nem szándékoznak privatizálni, de azt tudni kell, nem az állam része, hanem vállalat, versenyképesnek kell lennie, nyereségesnek, ám ebből a nyereségből kell fejlesztésre fordítani, mert ha a költségvetésből vennék el rá a pénzt, növelni kellene az adókat.
A miniszterelnököt a hallgatóság kinevette, amikor a postások átlagbéréről azt mondta: 90 ezerről 120 ezerre nőt. Erre hozzátette: bruttóban. De csak akkor csitult a derű, mikor elmondta: tudja, ennek fele közteher, és abból, ami marad, nem lehet úgy élni, ahogy szeretnének, de épp ezért lényeges, hogy van-e elég tehetségünk felkészülni, úgy őrizni a mát, hogy a jövő biztonságára is készen álljunk, amire az országnak öt éve van. (Magyar Rádió)


