Draskovics: az EU csak a költségvetési hiánnyal törődik
Nem először és bizonyára nem utoljára az őket sújtó magas adókat, mindenek előtt az iparűzésit, továbbá a magyar gazdaságnak a maastrichi kritériumoktól való elmaradását rótták föl a külföldi üzletemberek Draskovics Tibornak.
A pénzügyminiszter, aki a Magyarországi Amerikai és Kanadai Kereskedelmi Kamara ebédvendége volt, az első felvetés kapcsán hangsúlyozta, hogy az adóreform kidolgozásába bevonják a magyar és az itt tevékenykedő külföldi érdekeltségű vállalatok képviselőit is.
Amúgy az általános adóbevétel egészében nem csökkenhet, csak a szerkezetét lehet és kell átalakítani. Ami a költségvetés magas és a tervezett és jócskán meghaladó hiányát illeti, Draskovics Tibor azt mondta: sokan, köztük az Európai Unió csak erre fókuszálnak, holott az egyéb makrogazdasági mutatóink kedvezőek. Ezek között említette az infláció leszorítását is, hozzátéve, hogy itt talán túlságosan is jók a mutatók, illetve a nemzeti bank előrejelzése, aminek káros mellékhatásai is lehetnek.
A pénzügyminiszter hangsúlyozta, hogy a versenyképesség növeléséhez, a Nemzeti Fejlesztési Terv megvalósításához a különböző politikai erők, a kormány és a nemzeti bank együttműködésére van szükség.
A többi között ide sorolta az önkormányzatok területén szükséges változtatásokat és sajnálattal jegyezte meg, hogy elődje, Varga Mihály, aki egy múlt heti fórumon az ilyen együttműködési készségnek adta tanújelét, tegnap a parlamentben letagadta saját korábbi szavait. (MR)


