BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Egyszerűsítési terv az MFB-től

A Magyar Fejlesztési Bank hitelprogramjainak egyszerűsítését tervezzük - jelentette be Erős János vezérigazgató. A 2005 közepéig megvalósítandó elképzelések szerint "három plusz egy" hitelprogram lenne: a fejlesztési, az önkormányzati, az agrár, valamint a Mikrohitel plusz.

Az MFB fejlesztési hitelprogramjai keretében 2003-2005-ben összesen 8585 kérelmet fogadott be, 396,4 milliárd forintot meghaladó értékben. A 7157 jóváhagyott projekt elérte a 241,6 milliárdot.

A bank közel 16 milliárd forint tőkebefektetéssel járult hozzá a gazdaság fejlesztéséhez. Fejlesztési tőkebefektetésekre 316 kérelem érkezett (100,5 milliárd forint). A pénzintézet jóváhagyott forráskihelyezése (fejlesztési hitelprogram, tőkebefektetések támogatásának közvetítése) összesítve megközelítik a 268,3 milliárd forintot (7270 darab). A bank hat EU-s és 15 hazai támogatási programban nyújt közreműködői szolgáltatásokat: befogadja a pályázatokat, támogatási döntés-előkészítést végez, valamint ellenőrzi a projekt működését.

Az MFB 2002-2004 között 957 millió euró, valamint 18,3 milliárd forint forrást vont be. Ez évi tervében 500 millió euró szerepel. (MK)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.