Hatmilliárd útfelújításokra
Hatmilliárd forint jut az idén a költségvetésből útfelújításra – jelentette be a miniszterelnök azt követően, hogy egyeztetett az illetékes szakemberekkel. Minden hasonló célra szánt önkormányzati forinthoz még egy forintot tesz az állam, tette hozzá Gyurcsány Ferenc a Magyar Rádió tudósítása szerint. Most hét végétől országszerte hívható majd az a zöldszám, amelyen be lehet jelenteni az úthibákat, amelyeket 24 órán belül kijavítanak. Hat éve, amióta statisztikák készülnek, az egy kilométerre jutó kátyúk száma megnégyszereződött. Ma átlagosan nyolc kátyú van egy-egy ilyen rövid szakaszon. A miniszterelnök közölte: a fővárosban tavaly megkezdett útfelújítási program az idén folytatódik – mondta Gyurcsány.
Átfogó rekonstrukció akkor következhet be, amikor az időjárás erre lehetőséget ad, ehhez tartósan 5 fok felett kell lennie a hőmérsékletnek, ez március előtt nem lehetséges Magyarországon. Addig pedig marad a toldozás-foldozás, de hosszú távon az a cél, hogy új utak épüljenek – közölte Kóka János. A gazdasági miniszter arról is beszélt, hogy a 30 kilométernyi országút 15 százaléka veszélyes állapotban van, egyharmada az uniós utak színvonala alatt marad.
A budapesti tájékoztatón az is elhangzott, hogy a kormány előre hozza egy pályázat kiírását. Az önkormányzatok január 15-étől pályázhatnak útkarbantartási pénzre. A pályázatokat március közepéig bírálják el.


