BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Tanulmányút Brüsszelbe – másodszor

A tavalyi sikerre való tekintettel a Magyarországi Brit Kereskedelmi Kamara (BCCH), az Equality Consulting EU Tanácsadó Irodával közösen, másodszor is megszervezi brüsszeli EU-tanulmányútját – tudtuk meg Abelovszky Petes Valéria ügyvezető igazgatótól. Az idén a brüsszeli programot érdeklődés esetén kiegészítik egy másfél napos luxembourgival is. Február végi határidővel még várnak jelentkezőket: kamarai tagvállalatokat éppen úgy, mint kamarán kívüli érdeklődőket.

Saját és cége tapasztalatai alapján rámutatott, hogy az eddigi szakmai tanulmányutak igen hasznosnak bizonyultak a legkülönbözőbb üzleti profilú, tulajdonú, illetve méretű cégek számára – szögezte le a társszervező Equality Consulting részéről Egerszegi Dorottya. Hasznos, ha a magyarországi cég vezetése első kézből is ismeri az európai uniós mechanizmusokat, s egyes, specifikus ügyekben maga is igyekszik kapcsolatokra szert tenni és lobbizni Brüsszelben. A programot úgy igyekeznek öszszeállítani, hogy mindenki találjon magának szakmailag kiemelten érdekes programpontot. Emiatt a most szerveződő csoport összetételétől is függ, hogy mely témák kerülnek majd inkább előtérbe. A résztvevők 15-20 fős csoportja nemcsak fontos információkhoz jut a túra során, hanem lehetősége lesz kapcsolatépítésre mind az EU-illetékesekkel, mind pedig egymással. (VG)

A tanulmányút

>> Időpontja: 2006. március 20–23.

>> Helyszíne: Brüsszel és Luxembourg (ez utóbbi választható 23–24-ére).

>> Tervezett főbb témák: találkozó Kovács László EU-biztossal, találkozó európai parlamenti képviselőkkel, eszmecsere többek között az Európai Bizottság versenyért, regionális politikákért, fogyasztóvédelemért, adózásért felelős igazgatóságainak szakértőivel.

>> Tervezett látogatások: bizottsági főigazgatóknál, parlamenti képviselőknél, az állandó magyar képviselet szakértőinél, lobbistáknál különböző szakterületekről, Európai Számvevőszék/EIB

>> Helyszíne: Brüsszel és Luxembourg (ez utóbbi választható 23–24-ére).

>> Tervezett főbb témák: találkozó Kovács László EU-biztossal, találkozó európai parlamenti képviselőkkel, eszmecsere többek között az Európai Bizottság versenyért, regionális politikákért, fogyasztóvédelemért, adózásért felelős igazgatóságainak szakértőivel.

>> Tervezett látogatások: bizottsági főigazgatóknál, parlamenti képviselőknél, az állandó magyar képviselet szakértőinél, lobbistáknál különböző szakterületekről, Európai Számvevőszék/EIB-->

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.