A remények szerint a következő egy hónapban újabb kedvező fejlemények várhatók a magyar–kínai gazdasági kapcsolatok terén, beleértve annak a több száz millió dolláros projektnek a véglegesítését, amelynek megvalósulásával a világon Dubai után másodikként Magyarországon hoz létre Kína óriási kereskedelmi elosztó központot – nyilatkozta a Világgazdaságnak Huszty András, a magyar–kínai kapcsolatokért felelős kormánymegbízott. Huszty a múlt héten Pekingben tárgyalt, s mint mondta, a kínai márkák budapesti elosztó központjának létesítéséről szóló üzleti tárgyalások nagyon jól haladnak a kínai állami kereskedelemfejlesztő cég, a Genertech és a majdani központ alapjául szolgáló budapesti Ázsia Center és a China Mart tulajdonosai között.
A tét óriási: ilyen központ nincs egész Európában, s ha idejön, akkor a kínai kapcsolatfelvétel, kínai áruk vásárlása iránt érdeklődő európai vállalkozások első menetben Budapestre jöhetnének partner- és árukeresőbe, információgyűjtésbe. Őket is kiszolgálná a bemutatótermeket és képviseleti irodákat magában foglaló központ – vázolta. Ez az üzleti idegenforgalmat éppen úgy fellendítené, mint ahogy ezres nagyságrendben teremtene munkahelyeket.
Mostani tárgyalásain arról is szó volt, hogy hamarosan lehet üzleti osztály a Peking–Budapest járaton, amelyet a mostani heti három helyett napi sűrűségűvé tennének.
Teremtődhetnek lehetőségek a magyarok számára a többi között a sanghaji világkiállítás és a pekingi olimpia kapcsán is – sorolta. Az előbbivel kapcsolatban emlékeztetett: a tavaly aláírt emlékeztető értelmében Budapesten létesítik európai expoinformációs irodájukat. Folyamatosan hirdetik a világkiállítással és az olimpiával kapcsolatos pályázatokat, s az ITDH már elkezdte az ezeket tartalmazó információs fórumok kialakítását. (VG)
>> a taszári repülőbázison európai kereskedelmi logisztikai központ
>> a budapesti László-kórház területén kínai orvosi centrum
>> a soroksári Molnár-szigeten lakópark
>> tőkéstársként részvétel a bérlakás-befektetési alapban
>> a taszári repülőbázison európai kereskedelmi logisztikai központ
>> a budapesti László-kórház területén kínai orvosi centrum
>> a soroksári Molnár-szigeten lakópark
>> tőkéstársként részvétel a bérlakás-befektetési alapban Magyarországon mintegy 3000 kínai alapítású cég működik, ezek túlnyomó többsége ruha- és cipőkereskedelemmel foglalkozó kisvállalat, illetve étterem. De több nagy kínai külkereskedelmi vállalat is létesített irodát Magyarországon. Adataik szerint a Magyarországon levő kínai befektetések értéke mintegy 120 millió dollár (ez nem tartalmazza a Bank of China befektetését). Egyre több kínai vállalat igyekszik gyártóbázist létrehozni nálunk (is) az uniós piacon való részesedés szerzése érdekében (példa erre a sárvári Hisense tévégyár). -->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.