BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A lakásmaffia ellen: sms-értesítő a tulajdoni lap változásairól

Mostantól a magánszemélyek is előfizethetnek a tulajdoni lapokkal kapcsolatos változásfigyelő szolgáltatásra - jelentette be Benedek Fülöp, az FVM közigazgatási államtitkára. Az ügyfelek 24 órán belül e-mailen és/vagy SMS-ben értesítést kaphatnak, ha a rendszer bármilyen változást észlel a nyilvántartásban az ingatlanukra vonatkozóan. A szolgáltatás igénybevételéhez éves szerződést kell kötni. Különböző díjcsomagok közül lehet választani, ha valaki megelégszik évi négy e-mailes értesítéssel, nettó 2500 forintot kell fizetnie, az extra csomag 50 e-mailt tartalmaz 3400 forintért. Az SMS-es üzenetcsomag ára 2600, illetve 4700 forint között mozog. Össze is lehet vonni a két értesítési módot, ebben a esetben nettó 3900, illetve 6900 forint az előfizetés díja. A rendszer minden olyan kérelem beérkezéséről értesítést küld, ami széljegyzésre kerül az ingatlan tulajdoni lapján, a tulajdoni lap adatainak változását eredményezi.
Mint emlékezetes, a változásfigyelő szolgáltatás 2005. szeptember 15-ével indult, első lépcsőben a TAKARNET országos földhivatali számítógépes rendszer felhasználói számára. Ez a kör több mint 4000 felhasználót jelent, elsősorban bankokat, közjegyzőket, közigazgatási intézményeket, önkormányzatokat, ingatlanirodákat. (VG)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.