Tibet-válság. A francia termékek bojkottjára szólították fel a fogyasztókat kínai internetes portálok. A chatszobákon és üzenőfalakon közzétett felhívások megfigyelők szerint azt mutatják, nemcsak a pekingi kormányzatot, hanem a lakosság egy részét is felháborították az olimpiai lángfutás múlt heti párizsi szakaszát kísérő tiltakozások.
Elsősorban a városháza előtt látható, az emberi jogsértéseket felrovó transzparensek, valamint egyes, Tibet színeibe öltözött tüntetők agresszivitása tüzelte fel a kínaiak haragját.
A bojkottfelhívás – amelyet egyes honlapokról megjelenésük után nem sokkal letiltottak – olyan francia luxustermékmárkákat pécézett ki, mint például az LVMH-hoz tartozó Louis Vuitton és Givenchy, vagy a kínai piacon jelentős szereplőnek számító L’Oréal.
A hasonló internetes bojkottfelhívások az elmúlt években több külföldi cégnek is érezhető veszteséget okoztak Kínában, ugyanakkor például a japán vállalatok ellen három évvel ezelőtt indított kampánynak nem volt tartós hatása. FT.com
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.