Az üzleti környezet bizonytalanabbá válását gyakrabban említették a vállalkozások, mint korábban - emelte ki a tavalyi negyedik negyedévi ÜX-re ható egyik tényezőt Vértes András. Hozzátette azt is, hogy az állami magatartást a kisvállalkozások jóval negatívabbnak ítélték meg, mint a közepes-, illetve a nagyvállalkozások.
A másik tényező, az üzleti infrastruktúra alakulását jelző mutató is romlott 2007 utolsó negyedévében, ami az új gépkocsik eladásának csökkenő tendenciájával és az e-gazdaság stagnálásával függ össze - magyarázta a GKI elnöke.
Bár a tavalyi negyedik negyedévet jelző üzleti környezeti index 46,9 pontos mutatója a legalacsonyabb 2007-ben, és az 50 pontos hétéves átlag alatt van, jóval magasabb a 2006 negyedik negyedévi 29,8 pontnál illetve a 2006. évi átlagnál - fogalmazott Vértes András. (Az index 50 alatti értéke a gazdasági élet szereplőinek pesszimista, az 50 feletti érték az optimista várakozásokat jelzi.)
A GKI Gazdaságkutató közzétette a régió országainak 2007 harmadik negyedévi versenyképességi indexét (VEX), amely az előző negyedévhez képest hat országban javulást, Romániában változatlan értéket mutat. A legnagyobb javulást Csehország mutatta, Lengyelország és Ausztria áll a második-harmadik helyen, Magyarország, Szlovákia és Szlovénia pozíciója kismértékben javult, Romániáé nem változott.
Ha nem a negyedéves mutatót, hanem a 2000. utolsó negyedévét tekintjük bázisnak, akkor Románia versenyképessége 55 százalékot javult, Szlovákiáé 35 százalékot, Csehországé, Lengyelországé, Magyarországé és Szlovéniáé 25-30 százalékot, Ausztriáé pedig 15 százalékot - adott hosszabb távú elemzést Vértes András.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.