BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

54 év után először estek az amerikai fogyasztói árak

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A válság leszorította az élelmiszerek és az energiahordozók árát, ennek következtében – 1955 óta először – éves kitekintésben csökkentek a fogyasztói árak az Egyesült Államokban az elmúlt hónapban.

Az amerikai Munkaügyi Minisztérium mai jelentése szerint a fogyasztói ár index a teljes évet tekintve 0,1 százalékkal csökkent márciusban azután, hogy februárban 0,4 százalékot emelkedett.

Ezzel 54 év óta tartó trend szakadt meg – jelenti a Reuters, hozzátéve, hogy az által megkérdezett elemzők 0,1 százalékos növekedésre számítottak.

Ugyanakkor az energia- és élelmiszerárak levonásával kalkulált mag árak az elemzői várakozásoknál jobban, 0,1 helyet 0,2 százalékot emelkedtek az elmúlt hónaphoz képest.

A mutató három hónapja pontosan ugyanennyivel emelkedik, márciusban a növekedés fő hajtóerejét a gépkocsik és a dohány árának emelkedések jelentette. Az energiaárak azonban az előző havi 3,3 százalékos emelkedést követően 3 százalékot csökkentek márciusban.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.