Brüsszeli deficiteljárás további négy EU-tag ellen
Az Európai Unió Bizottság további négy ország ellen javasol deficiteljárást: Litvánia, Málta, Lengyelország és Románia is szorult helyzetben van. A Bizottság becslései szerint idén a 27 tagállamból 20-an nem fogják betartani a stabilitási paktum előírásait.
Korábban a Miniszterek Tanácsa már eljárást indított a magas költségvetési hiány miatt Franciaországgal, Görögországgal, Írországgal és Spanyolországgal szemben - idézi fel a Neue Zürcher Zeitung. Az említett országok mellett Lettország is szorult helyzetben van e tekintetben.
A Maastrichti Szerződés értelmében az EU-tagállamok költségvetési deficitje nem lépheti túl a 3 százalékot. A litván adat 2010-re akár 8 százalékig emelkedhet, a lengyel szám 7,3-ig.


