BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

"Népboldogítók országa" – "A balekoké a növekvő adóteher"

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Hazánk a népboldogítók országa. Valahai barakkunk vidámságáról és szabad országunk mai szomorúságáról a népboldogítók gondoskodnak. A rendszerváltásig a kádáristák, azóta a nagy, populista pártok – írja a Népszabadságban Csillag István volt gazdasági miniszter.

Mintha az ezredfordulón kiadták volna a jelszót: "Magyarország népboldogítói, egyesüljetek!" A népboldogítók az adófizető, megtakarító, a munkapiacon legális jövedelmet szerző tevékeny kisebbség oldaláról átálltak az adót nem fizető, mindent elfogyasztó többség pártjára. A népboldogítók csodálkozva tapasztalják, hogy minél több társadalmi csoport gondját veszik a vállukra, annál több új igény keletkezik, és ahelyett, hogy erősödne a társadalmi szolidaritás, az elesettekkel szembeni megértés, annál inkább nő a türelmetlenség, az agresszív szerzésvágy. Minél inkább igyekeznek minden lemaradót felzárkóztatni, annál nagyobb lesz az ország egészének a lemaradása – írja a Népszabadságban Csillag István.

A volt gazdasági miniszter leszögezi: a népboldogításnak csak a pénz szab korlátot, hiszen időről időre elfogy akár a hazai adófizetőktől átcsoportosítható bevétel, akárcsak a hazai és külföldi megtakarítóktól kölcsönvehető megtakarítás. A népboldogítók nem veszik észre, hogy a népboldogítás éppen a boldog nép, a társadalmi jólét megteremtésének a feltételeit: a gazdasági növekedés belső alapjait számolja fel. Az egyre kiterjedtebb jóléti rendszer feltételeit egyre többen és egyre korábban, egyre hosszabb ideig szeretnék élvezni a munkapiaci teljesítmény helyett. Azokra a "balekokra", akik még nem voltak képesek elhagyni a legális munkaerőpiacot, egyre nagyobb adóterhek hárulnak.

A szorgos adófizetők hazánk felnőtt népességének legfeljebb a harmadát alkotják. A gazdasági növekedés egyik feltétele a legális munkapiacra lépő, bőven rendelkezésre álló, jól képzett munkavállaló eltűnőben van. Érdemes általános iskolából nyugdíjba, segélyre, egyetemre menni, teljesen értelmetlen a legális munkapiacon húzni az igát. A gazdasági növekedés másik feltétele: a magasabb termelékenységű tevékenységet eredményező beruházások is elapadóban vannak, hiszen a beruházások forrása: a hazai megtakarítás lényegében megszűnt.

A volt tárcavezető szerint, ha nincs, aki a modernebb gépeken dolgozzék, aki megtakarításaival olcsó hitelhez segítse a beruházó vállalkozót, akkor a termelékenység sem nő. Ha a népboldogítás a jólét forrását, a gazdasági növekedés fő tényezőit: a rendelkezésre álló munkaerőt, a beruházásokat tápláló megtakarításokat és a termelékenység növekedését sorvasztja el, akkor az "rosszléthez", "rosszléti államhoz" vezet. Abban pedig mindenki az államtól függ, ami egyenes út a szolgasághoz, a társadalmi, gazdasági hanyatláshoz.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.