A GDP felhasználási oldalán a háztartások végső fogyasztása 4,2%-kal csökkent 2010. I. negyedévében, 3,0 százalékponttal mérsékelve a GDP változását. A háztartások fogyasztási kiadása továbbra is vissza-esést mutatott, 4,7%-os mértékben. Az állandó, rendszeres kiadások, mint az élelmiszer vagy a lakhatás-sal kapcsolatos költségek továbbra is az átlagnál kisebb mértékben csökkentek, míg a közlekedésre fordí-tott kiadások az átlagosnál nagyobb mértékben estek vissza.
A kormányzattól kapott természetbeni juttatások értéke 2,2%-kal csökkent. A közösségi fogyasztás terü-letén 4,4%-os növekedés figyelhető meg. A közösségi fogyasztás így 0,5 százalékponttal járult hozzá a GDP változásához.
Mindezen folyamatok összegeként a végső fogyasztás 3,0%-kal csökkent.
A bruttó-állóeszköz felhalmozás az előző negyedévinél kisebb mértékben, 4,4%-kal esett vissza, ezzel 0,7 százalékponttal mérsékelte a GDP változását. A nagy súlyú ágazatok közül a feldolgozóipar, a keres-kedelem, gépjárműjavítás és az ingatlanügyletek nemzetgazdasági ágakban jelentős csökkenés figyelhető meg, ugyanakkor a szállítás, raktározás, a villamosenergia-ellátás és az oktatás ágazat esetében növekedés tapasztalható. Az ingatlanügyletek nemzetgazdasági ágon belül folytatódott a lakásépítések visszaesése. A szállítás, raktározás nemzetgazdasági ág esetében a növekedés mögött egy, a szárazföldi, csővezetékes szállítás területén megvalósuló nagyberuházás áll. Az energiaipar beruházásainak növekedését a villamosenergia-termelés jelentős erőművi beruházása eredményezte, míg az oktatás ágban a I. negyed-évben is több oktatási intézmény felújítására, illetve bővítésére került sor.
A készletek állománya a I. negyedévben újra apadt, legnagyobb mértékben a villamosenergia-, gáz-, gőz- és vízellátás termelésében, a kereskedelemben és az élelmiszeriparban. Lényegesebb növekedés csupán a kőolaj-feldolgozás és vegyipar ágazatoknál elszámolt készletek esetén történt.
A nemzetgazdaság külkereskedelmi forgalmában, folyó áron 478 milliárd Ft aktívum keletkezett, to-vábbra is javuló külkereskedelmi cserearányok mellett. Már nem csak az export, hanem az import volu-mene is növekedett 13,7%-kal illetve 11,6%-kal. A külkereskedelmi forgalom pozitív egyenlege +2,4 százalékponttal járult hozzá a GDP változásához. Az áruforgalom exportja 15,2%, importja 14,4%-kal nőtt. A szolgáltatások exportja ismét nőtt 6,6%-kal, míg importja továbbra is visszaesést mutatott, 1,7%-kal.
Az Eurostat gyorsbecslése szerint az Európai Unió gazdasága 2010 I. negyedévében a magyar gazdaság-nál kisebb mértékben, míg a német gazdasággal azonos mértékben 0,2%-kal bővült az előző negyedév-hez viszonyítva.
A bruttó hazai termék volumene a I. negyedévben a szezonális és naptári hatás kiszűrésével 0,9%-kal csökkent az előző év azonos időszakához viszonyítva.