BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Újabb nagy fogás a pénzügyőröknél

Néhány napon belül többször is nagy fogásuk volt a pénzügyőröknek: a múlt héten egy 46 millió forintot meghaladó csempészcigaretta-rakományt foglaltak le, most pedig 58 millió forint értékű magyar adójegy nélküli dohányárura bukkantak.

Ez utóbbi esetben a nyomozók Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében egy időben 4 helyszínen tartottak házkutatást, mely során 2,5 millió forint készpénzt, az ott parkoló autókban pedig 64 ezer doboz csempészcigit  találtak – közölte Sipos Jenő, a vámszervezet szóvivője. 

További bűnügyi információk alapján a pénzügyőr nyomozók igazoltattak egy Mátészalkáról Jármi irányába közlekedő Mitsubishi tehergépkocsit és az azt szorosan követő járművet. A Mitsubishi rakterében 27 ezer doboz magyar adójeggyel nem rendelkező cigarettát szállítottak, míg a mögötte haladó autóból 8 millió forint készpénz került elő. Az igazoltatás megkezdésekor egy ukrán állampolgár is a helyszínre érkezett.

A pénzügyőrök a cigarettát, a szállításukra használt járműveket és az összesen 10,5 millió forint készpénzt lefoglalták. A 9 elkövetőt gyanúsítottként hallgatták ki jelentős értékű jövedéki termékre elkövetett jövedéki orgazdaság bűntett elkövetése miatt, mely bűncselekményre 5 évig terjedő szabadságvesztés is kiszabható.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.