BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Gyorsul a világgazdasági növekedés

Ütemesen gyorsul a világgazdaság növekedése a következő két évben, elsősorban a legnagyobb fejlett ipari gazdaságok egyre robusztusabb teljesítménye miatt, de a kilátásokat továbbra is több kockázat terheli - áll a Fitch Ratings pénteken Londonban ismertetett új előrejelzésében.

A nemzetközi hitelminősítő szakelemzői közölték: felülvizsgált prognózisuk alapján a globális növekedési ütem az idénre várt 2,3 százalék után jövőre 2,9 százalék, 2015-ben 3,2 százalék lesz.

A Fitch szerint a legutóbbi aktivitási folyamatok alátámasztják a cég alapeseti prognózisát, amely a világgazdaság fokozatosan erősödő teljesítményét valószínűsíti, ám erre az előrejelzésre kockázatot jelent egyebek mellett az amerikai szövetségi tartalékbank (Federal Reserve) által folytatott mennyiségi enyhítési program várható leépítése, a felzárkózó térséget fenyegető növekedési stresszek, valamint az euróövezeti defláció veszélye.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.