A befektetők fele tippel görög kilépésre
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA Sentix gazdaságkutató intézet hét végén készített felmérése szerint a befektetők mintegy fele, 49,5 százaléka számít Görögország euróövezetből való kilépésére az elkövetkező 12 hónapon belül.
A május végén végzett felmérésben 40,7 százalék, áprilisban pedig 48,3 százalék volt ez az arány.
Az európai tőzsdei árfolyamok emelkedésébe vetett bizalom ugyanakkor megerősödött a befektetők körében, várakozásaik szerint tehát a görög drámának valamiféle "kedvező kimenetele" lehet - bármi legyen is az.
A felmérésből a Sentix azt a következtetést vonta le, hogy a befektetők túltekintenek a Grexit következményein és az árfolyamok újabb emelkedő szakaszának kezdetét várják az európai értékpapír piacokon.


