Az osztrákok a görög tárgyalások mellett
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságAz osztrák parlament a pénzügyi mentőcsomagról szóló tárgyalások mellett szavazott a pénteken megtartott rendkívüli ülésen.
A képviselők többsége ezzel felhatalmazta Hans Jörg Schelling pénzügyminisztert, hogy részt vegyen a Görögországnak szánt harmadik görög mentőprogramról szóló megbeszéléseken. A szociáldemokrata és néppárti kormánykoalíció támogatta, az ellenzék ugyanakkor elutasította a javaslatot.
Az euróövezeti tagországok hétfői csúcstalálkozóján kötött megállapodás szerint Görögország 86 milliárd euró hitelt kaphat az euróövezeti válságkezelő alap (ESM) forrásaiból.


