Százezrek tüntettek Berlinben a TTIP ellen
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságSzázezres óriástüntetést tartottak Berlinben szombaton a Transzatlanti Kereskedelmi és Beruházási Partnerség (TTIP) ellenzői. Szakszervezetek, környezetvédők és a globalizáció kritikusai meneteltek egymás mellett, hogy tiltakozzanak az USA és az Európai Unió között (valamint a Kanada és az EU között) tervezett megállapodások ellen. A Spiegel Online tudósítása szerint az öt különvonattal és hatszáz busszal a német fővárosba utaztatott tiltakozók úgy vélik, Németország a tervezett megállapodással felszámolja önmagát, hiszen az kikezdi az európai normákat, gyengíti a környezetvédelmi és az egyéb szabályok erejét. Bár, mint a Spiegel Online megjegyzi, az amerikai fogyasztóvédelmi szabályok sokkal szigorúbbak, amit a TTIP-ellenes aktivisták hajlamosak elfelejteni.


