Felfelé mozdult a német ipar
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságKéthavi csökkenés után októberben ismét növekedni tudott a német ipar, de teljesítménye így is elmaradt a várakozástól. Az előző hónaphoz képest csak 0,2 százalékkal nőtt a termelés (szezonálisan és inflációval kiigazítva), az elemzői prognózisok 0,8 százalék körül alakultak. A feldolgozóipari termelés 0,7 százalékkal nőtt, elsősorban a beruházási javak 2,7 százalékos pluszának köszönhetően. Az energiatermelés viszont 5,9 százalékkal visszaesett, ezt azzal magyarázza a minisztérium, hogy nyáron a nap- és szélenergia-létesítmények felpörgették a megújulókat. Az ágazat kilátásait javítja, hogy a megrendelések októberben 1,8 százalékkal bővültek szeptemberhez képest, véget vetve a három hónapig tartó zsugorodásnak.
Az ipar biztonsági hálója ugyan vékonyabb lett, de ez nem probléma – nyilatkozott a Bloombergnek Carsten Brzeski, az ING-Diba vezető elemzője –, az alacsony kamatokra, alacsony inflációra, növekvő bérekre és erős munkaerőpiacra támaszkodó belső kereslet vált a növekedés fő hajtóerejévé, és annak is kell maradnia.


