Több az állástalan Spanyolországban
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságAz év első hónapjában 1,4 százalékkal, több mint 57 ezerrel nőtt a regisztrált munkanélküliek száma Spanyolországban – közölte a spanyol munkaügyi minisztérium. A tájékoztatás szerint januárban hagyományosan nő a munkanélküliség, ennek oka, hogy a karácsonyi időszakra kötött munkaszerződések megszűnnek. Ez főként a szolgáltatói szektort érinti, és ennek eredménye, hogy januárban ezen a területen nőtt leginkább a munkanélküliek száma, több mint 67 ezerrel. Az adatokból kiderült az is, hogy tavaly januárban nagyobb mértékben, 80 ezerrel nőtt a munkanélküliség, mint idén, a gazdasági válság idején 2008 és 2014 között pedig a növekedés mindig meghaladta a 100 ezret. A minisztérium adatai szerint a regisztrált munkanélküliek száma jelenleg 4,15 millió Spanyolországban.


