Újraszerveznék a turisztikai irányítást
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságNemzeti Idegenforgalmi Ügynökséggé alakítaná át a Magyar Turizmus Zrt.-t a kormány. A sporteseményeket, a koncert- és fesztiválszervezést is maga alá gyűrő új szervezettől a turizmusból származó állami bevételek növekedését várják. Ez nem véletlen, hiszen 2013-ban a turizmus a GDP-nek csak 8,8 százalékát adta, miközben a környező országokban bőven 10 százalék feletti az arány. A Hvg.hu birtokába került előterjesztés szerint az új intézmény alá tartozna gyakorlatilag a turizmus minden ága, a falusi vendéglátástól kezdve a konferenciaturizmusig. Az például az újonnan létrehozott alszervezet, a Nemzeti Kongresszusi Iroda feladata lenne, hogy utóbbiban kiharcolja a vezető szerepet: az állami szereplő maga pályázna konferenciaszervezésekre.
Az intézményrendszeren belül a Nemzeti Rendezvénykoordinációs Központ szervezné és koordinálná a turisztikai vonzerejű rendezvényeket, így például fesztiválokat és más művészeti programokat, a tűzijátékot és egyéb nagy tömegrendezvényeket, de a sportesemények szervezésében is részt vennének. A Nemzeti Turizmusfejlesztési Iroda feladata a vidéki régiók népszerűsítése, a kiemelt turistacélpontok (Tokaj, Balaton) fejlesztési és marketingstartégiájának kidolgozása volna, míg a a Budapesti Turizmusfejlesztési Szervezetet hasonló feladatokat látna el a fővárosban, és felelne a „Budapest-brand” létrehozásáért. Végül – de nem utolsósorban – a Természeti és Kulturális Örökségvédelmi Iroda is létrejönne, amely a magyar természeti és kulturális értékek hasznosításáért felelne.


