BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Elsőként indított elektronikus közbeszerzési rendszert a KEF

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Magyarországon elsőként indított elektronikus közbeszerzési eljárási rendszert a Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság (KEF) - közölte az Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) hétfőn az MTI-vel.

Kiemelik: az új típusú közbeszerzéskor az ajánlatkérő és az ajánlattevők közötti írásbeli kommunikáció teljes egészében elektronikusan történik, jelentősen csökkentve ezzel az eljárás idejét és költségeit.

Az NGM közleménye szerint a rendszer működését támogató közbeszerzési portál (www.kozbeszerzes.gov.hu) felületén kialakított szolgáltatások használatával lehetőség nyílik egyebek mellett a közbeszerzési dokumentációk fel- és letöltésére, az ajánlattevői kérdések és válaszok kezelésére, az ajánlatok elektronikus beadására, illetve hiánypótlások, felvilágosítások, indoklások, számítási hibák és egyéb kérések kezelésére is. A környezetkímélő, papírmentes közbeszerzések eredményeként a jövőben nő az eljárások átláthatósága is - jelezte a tárca.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.