Németország a selyemútra léphet
Kiemelte, hogy Németország szívesen részt vesz a kereskedelmi infrastruktúra fejlesztésére irányuló kezdeményezésben, és reméli, hogy azt átlátható pályáztatási rendszer révén valósítják majd meg.
Németország egy sor ügyben elmélyíti kapcsolatát Kínával, a többi között a nemzetközi terrorizmus elleni harc és az informatikai biztonság területén. Berlin és Peking szorosabban működik együtt harmadik országokban is, ezt jelzi, hogy a kínai államfő látogatása alkalmából megállapodást kötöttek egy vízerőmű felépítéséről az afrikai Angolában – mondta a kancellár.
Hszi Csin-ping sikertörténetnek nevezte a kínai-német kapcsolatok utóbbi 45 évét, és hangsúlyozta, hogy új szakasz, egy „új kezdet” következik az „átfogó stratégiai partnerségben”.


