BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Jól halad a milliárdos fejlesztési források kifizetése Szabolcsban

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A megyére jutó, mintegy 90 milliárd forintnyi TOP-forrás negyven százalékát fizették ki Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében.

A Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére eső 89,3 milliárd forintos forráskeretének mintegy negyven százalékát fizették már ki a nyertes pályázóknak – közölte a megyei fejlesztésekért felelős miniszteri biztos hétfőn sajtótájékoztatón, Nyíregyházán.

Lipők Sándor elmondta, az augusztus végi adatok szerint a fejlesztési források 66 százalékára, mintegy 58,8 milliárd forintra hirdettek nyerteseket, a rendelkezésre álló forrás 51 százalékára, 45,8 milliárd forintra vannak megkötött szerződések a pályázókkal, az összes forrás 40 százalékát, azaz 36 milliárd forintot pedig már ki is fizettek a nyertes pályázóknak.

Eddig 633 pályázat érkezett, ezek közül 346 kap kisebb-nagyobb összegű támogatást – tette hozzá a miniszteri biztos.

Seszták Oszkár, a megyei közgyűlés kormánypárti elnöke elmondta, a pályázati felhívás előző, harmadik körében mintegy 30 milliárd, a nemrég kihirdetett negyedik körében pedig 13,1 milliárd forint értékű fejlesztési csomagról döntött az irányító hatóság.

A nyertes önkormányzatok, civil és egyházi szervezetek, társulások ipari park, óvoda- és bölcsődeépületek felújítására, belterületi utak építésére, közlekedés- és turizmusfejlesztésre, városrehabilitációra, valamint egészségügyi és más közösségi szolgáltatások fejlesztésére fordíthatják a kapott támogatást.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.