BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kiemelt cél a klíma és a munkahelyek védelme

K. m. i. | A minisztérium két legfontosabb feladata a klímavédelem és a munkahelyek védelme – emelte ki György László a Joint Venture Szövetség (JVSZ) Innováció és K+F támogatások című konferenciáján. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára szerint azt is el kell érni, hogy a multik Magyarországot érdemesnek találják arra, hogy kutatás-fejlesztési munkahelyeket hozzanak az országba, és magas hozzáadott értékű beruházásokat valósítsanak meg. Az ipar által előállított hozzáadott értékben a high-tech szektor részaránya közelít a 70 százalékhoz, ezzel Magyarország megelőzi Németországot, az Egyesült Államokat, Nagy-Britanniát és Ausztriát. Az államtitkár ismertette, hogy a minisztérium által 2030-ig meghatározott hét fő feladat – pillér – egyike szerint az ország villamosenergia-termelésének 90 százaléka klímasemleges lesz. Ebben az atomenergiára 40 százalékos hányad jut. György László fontosnak tartja az energiabiztonságot és a rezsicsökkentést is, és közölte, hogy az állam 32 milliárd forintot szán a kkv-k energiahatékonysági és megújulóenergetikai beruházásaira, 4 milliárdot pedig a megújuló alapú energiatermelő kapacitások kiépítésére. A második pillér a hulladékgazdálkodás. Eszerint 2030-ra a keletkező hulladék 90 százalékát újrahasznosítják, de már két éven belül felszámolják az illegális hulladéklerakókat Magyarországon. További célkitűzés az innovációvezérelt gazdasági növekedés érdekében egyetemközpontú innovációs ökoszisztémák létrehozása, science parkok létesítése, a digitális alapinfrastruktúra kiépítése, a közlekedési infrastruktúra fejlesztése. Ennek megfelelően a határokig érnek majd el az autópályák. Az állam több mint ötezermilliárd forintot szán közút- és vasútfejlesztésre. A tervek között szerepel a szakképzés átalakítása, ami már megkezdődött.

Sebők Katalin, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnökhelyettese elmondta: bővülnek a hazai KFI-források, a kutatás-fejlesztési és innovációs alapon belül pedig létrejött egy kutatási és egy innovációs alap. Az előbbiből egyéni és intézményi kiválóságok, valamint alapkutatások támogatása a cél, az utóbbiból pedig kimondottan piacorientált fejlesztéseket segítenek. Mint hozzátette, a Horizont 2020 keretében 71 pályázat elérhető.

György László fontosnak nevezte az egyetemközpontú gazdasági környezet kialakítását

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.