BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Zöld megújulás jön a gazdaságban

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A kormány 10 milliárd forinttal támogatja az egyszer használatos műanyagtermékek csökkentését segítő cégeket.

Zöld megújulás jön a gazdaságban,

a kormány 10 milliárd forinttal támogatja az egyszer használatos műanyagtermékek csökkentését segítő cégeket

- mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) építésgazdaságért, infrastrukturális környezetért és fenntarthatóságért felelős államtitkára szerdán az M1 csatornán.

Boros Anita emlékeztetett: az Országgyűlés nyáron fogadta el az egyes műanyagtermékek forgalomba hozatalát és használatát 2021 júniusától korlátozó törvényt.

A cél a körforgásos gazdaság kialakítása és az, hogy olyan termékek kerüljenek a piacra, amelyek könnyen lebomlanak vagy újrahasználhatóak – fűzte hozzá az államtitkár.

Fotó: Shutterstock

A támogatási konstrukció két részből áll,

már kiírtak egy 7 milliárd forint keretösszegű pályázatot, és a későbbiekben indítanak egy 3 milliárd forintos, kifejezetten közép-magyarországi cégeknek szóló pályázatot is.

A pályázattal új termékek piaci bevezetését, létrehozását, kutatását, fejlesztését, továbbá a szakemberállomány képzését, a szükséges géppark és technológia előállítását és gyárak kialakítását is támogatja a kormány.

A kormány azt szeretné elérni, hogy a műanyagtermékek jövő nyári kivezetésekor a hazai magyar vállalkozások termékei kerüljenek forgalomba – hangsúlyozta az államtitkár.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.