BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Terítette lapjait a Pénzügyminisztérium: szinte teljesült az éves hiánycél

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Júniusban 155,3 milliárd forint volt az államháztartás önkormányzatok nélkül számolt úgynevezett központi alrendszerének hiánya, ezzel a fél év végéig felhalmozott deficit 2892,3 milliárd forintra nőtt, ami az egész évre előirányzott 3152,7 milliárd forintos hiány 91,7 százaléka – derül ki a Pénzügyminisztérium pénteken kiadott részletes tájékoztatójából.

A júniusi hiány az egy évvel korábbi 392  milliárd forintos deficit mindössze 39,6 százalékát érte el

– olvasható a Pénzügyminisztérium (PM) tájékoztatójában.

Budapest 2020.05.02.Pénzügyminisztérium épületefoto: Kallus György/Világgazdaság
Fotó: Kallus György / Világgazdaság

Június végéig

  • a központi költségvetés 3040,7 milliárd forintos,
  • a társadalombiztosítás pénzügyi alapjai pedig 26,8 milliárd forintos hiányt,
  • az elkülönített állami pénzalapok viszont 175,2 milliárd forintos többletet értek el.

A központi alrendszer bevételei június végéig az előző év azonos időszakához képest 2783,6 milliárd forinttal, 23,9 százalékkal nagyobb összeget értek el, miközben

a kiadások 3971,4 milliárd forinttal, 29,8 százalékkal nőttek.

A PM kiemelte, hogy a bevételek között 

13,5 százalékkal emelkedtek az adó- és járulékbevételek, míg a kiadások között nyugellátásra 2360,6 milliárd forintot, gyógyító-megelőző ellátásra 1073,9 milliárd forintot fordított a kormány június végéig.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.