BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A magyarok szerint a drága élelmiszerek miatt csökken az életszínvonal

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Az Aegon felmérése szerint egyre kevesebben tudnak félretenni a magyarok közül.

Az életszínvonal további romlására számítanak a következő évben a magyarok, főként az élelmiszerek drágulása miatt – derül ki az Aegon felméréséből, melyben a magyar embereket kérdezték anyagi helyzetükről, kilátásaikról.

20230203 Kaposvár Piaci körkép a kaposvári Nagypiacról.Fotó: Lang Róbert lrSomogyi Hírlap
20230203 Kaposvár 
Piaci körkép a kaposvári Nagypiacról.
Fotó: Lang Róbert lr
Somogyi Hírlap
Fotó: Lang Róbert / Somogyi Hírlap

A megkérdezettek 60 százaléka számolt be arról, hogy az elmúlt fél évben romlott az életszínvonala, 

míg minden negyedik ember úgy érzi, körülményei nem változtak, 15 százalék pedig anyagi helyzetének javulását érzékelte.

A jövőt tekintve 56 százalék további romlásra számít, 26 százalék bízik a javulásban, és a válaszadók negyede nem számít különösebb változásra a kérdésben.

Legnagyobb problémának 65 százalék az élelmiszerek árának emelkedését látja, míg a növekvő energiaárakat (gáz: 6 százalék, villany: 4 százalék) kevesen nevezték meg, mint életszínvonaluk romlásának fő okát. Egyaránt 9 százalék tartja legfőbb problémának az üzemanyagárak emelkedését és a megtakarítások értékvesztését.

Ez utóbbi kérdés kapcsán kiderült, hogy 

korábban minden második ember volt képes félretenni, ám ezt már csak minden harmadik magyar tudja megtenni, 

és a válaszadók kétharmada a közeli jövőben sem látja ennek a lehetőségét.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.