BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Vetélkedő: fiatalok ezrei tanultak a pénzügyekről

Az eredmények szerint a fiatalok magabiztosak a mobilfizetés és a bankkártyahasználat terén: több mint 14 700 diák, a kitöltők 94,7 százaléka tisztában van azzal, mit kell tennie a bankkártya elvesztése esetén, azonban csak körülbelül 21 százalékuk tudta, mire szolgál a másodlagos azonosító.

Az MBH Bank és a DUE Médiahálózat 2024-ben második alkalommal rendezte meg a Nagy Diák Banktudós Tesztet, a játékos pénzügyi vetélkedőben több mint 15 ezer egyetemista korú fiatal vett részt. A játék révén a hitelintézet célja, hogy a lakosságnak, különösen a fiatalabb generációnak olyan pénzügyi tudást és keretrendszert biztosítson, amely segíti őket gazdasági és pénzügyi ismereteik elmélyítésében. 

A fiatalok jól ismerik a mobilfizetést, és kriptovalutákat, de a megtakarítások terén fejlesztésre szorulnak / Fotó: MBH Bank

A játék győztesei az értékes nyereményeket az idei Educatio Kiállításon vehették át, a fődíjat ezúttal Simon Gergely József vihette haza, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Gazdaságtudományi Karának hallgatója.

A 15 kérdésből álló, bárkinek elérhető kvíz során a játékosok a kiberbiztonság, a hitelek és megtakarítások, a bankkártyák, a bankkártyás és mobiltelefonos vásárlás és a biztosítások témájában tehették próbára magukat.

A tesztet a közel 3 hónapos időszakban több mint 15 ezren töltötték ki, közülük a legeredményesebb ezer egyetemista jutott be a második fordulóba, a legjobbak pedig a decemberi döntőben mérhették össze tudásukat. A több mint 15 ezer játékos átlagosan 9 pontot ért el a második Nagy Diák Banktudós Teszten.

A fiatalok jól ismerik a mobilfizetést

Az eredmények szerint a fiatalok magabiztosak a mobilfizetés és a bankkártyahasználat terén: több mint 14 700 diák, a kitöltők 94,7 százaléka tisztában van azzal, mit kell tennie a bankkártya elvesztése esetén, azonban csak körülbelül 21 százalékuk tudta, mire szolgál a másodlagos azonosító. Emellett a mobiltelefonos fizetési ismeretek és a kriptovaluták mindennapi szerepének meghatározása is szinte általános tudásnak számít körükben. 

Ugyanakkor a hitelek és megtakarítások világában való jártasság még némiképp fejlesztésre szorul, mivel tízből három fiatal nem ismeri a reálhozam fogalmát, és sokaknak kihívást jelent a takarékossági és hiteltermékekkel kapcsolatos kérdések pontos megválaszolása.

A fináléban Simon Gergely József aratott győzelmet Sótonyból, az ELTE Gazdaságtudományi Karának hallgatója, aki az értékes nyeremények közül az álomnyaralást választotta. A teszt második helyezettje Áncsán László Gergő Kisvárdáról, szintén az ELTE hallgatója, az Iphone 15 és Apple Watch 9 párosával lett gazdagabb.

A dobogó harmadik fokára Bosits Balázs állhatott fel Budapestről, aki a Budapesti Corvinus Egyetemen folytatja tanulmányait, és egy elektromos rollerrel térhetett haza. A verseny további hét döntőse pedig egy-egy JBL Go hangszórót kapott.

SZÉP-kártya: már bútort és szerszámokat is lehet vele vásárolni – ezek a boltok fogadják el

Megvannak az első üzletek, ahol már bútort, szőnyeget, lámpát és más lakberendezési, lakásfelújítási terméket is lehet venni SZÉP-kártyával Az ügyfeleknek maguknak kell rá figyelniük, hogy csak arra és annyit költsenek, amivel megfelelnek az előírásoknak. A kártyákon megnyílt az Aktív MagyarOK zseb, ahová pluszpénzt utalhatnak a munkaadók.

 

 

 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.