Sikeresen zárult a kormány 21 intézkedésből álló Új Gazdaságpolitikai Akciótervének részeként megvalósuló Demján Sándor 1+1 Beruházás-élénkítő Támogatási Program pályázata.
A hazai mikro-, kis- és középvállalkozások beruházási aktivitásának növelését, termelési kapacitásának fejlesztését célzó és magasabb hozzáadott értékű termékek gyártását ösztönző pályázatra 2024. december 6. óta 6800 vállalkozás előregisztrált. A határidők úgy kerültek meghatározásra, hogy minden vállalkozásnak lehetősége legyen elkészíteni és benyújtani pályázatát.
Szabados Richárd kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkár hangsúlyozta: a pályázat iránt megnyilvánuló hatalmas érdeklődés önmagában megcáfolta azokat a véleményeket, melyek szerint a vállalkozások jelentős része nem tudja, vagy nem akarja majd az elhatározott fejlesztés költségének önerejét biztosítani. A pályázaton indulók kivétel nélkül megértették annak üzenetét: az állam olyan fejlesztések mellé áll oda, melyben a vállalkozás maga is hisz és ezért saját erőt is hajlandó kockáztatni.
A következő hetekben a pályázat lebonyolításával megbízott Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökség minden benyújtott pályázatot egy előzetesen meghirdetett, objektív pontrendszer alapján leértékel és sorba állít. A támogatási keretösszeg ezen sorrend alapján kerül felosztásra, így garantált, hogy a rendelkezésre álló források a leghatékonyabban hasznosuljanak és valóban a legjobb, a gazdaság növekedését és a vállalkozások méretugrását leginkább segítő projektek kerüljenek kiválasztásra. A támogatói okiratok kiállítására 2025. áprilisában kerülhet sor, a sikeres pályázóknak ezt követően 12 hónap áll majd rendelkezésükre, hogy a vállalt fejlesztést
megvalósítsák.
Szabados Richárd tájékoztatása szerint a Demján Sándor Program további elemei iránt is kimagasló érdeklődés érezhető – legyen szó a vállalkozások számára már elérhető csökkentett, évi 3,5 százalékos kamatozású Széchenyi Kártya Beruházási hitelekről és az EXIM exportpiacra lépést segítő hitelprogramjairól vagy azokról a támogatási formáknál – Demján Sándor tőkeprogram, Minden vállalkozásnak legyen honlapja program – amelyek jelenleg még csak az előregisztrációnál tartanak. Az államtitkár emlékeztetett: a Demján Sándor Program eddig nem látott átfogó jelleggel (hitel-tőke-vissza nem térítendő támogatás) igyekszik segíteni a hazai kkv-szektor tagjainak méretugrását, összesen 1400 milliárd forintot mozgatva meg a szektor fejlesztése érdekében.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.