BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Garancia a lakáshitelekre: Már előre készültek a bankok

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Több ezren érdeklődtek a lehetőségeikről a nagyobb piaci szereplőknél

Egyeztetést tartottak kedden a Pénzügyminisztérium, a hitelintézetek és a Magyar Bankszövetség képviselői a nehéz helyzetbe került lakáshiteladósokon segíteni hivatott, állami garanciáról rendelkező törvény végrehajtásáról.

A jogszabályra hétfőn bólintott rá az Európai Unió, ám a hitelintézetek nem vártak a jóváhagyás megérkeztéig: többen már az eredeti változat ismeretében megkezdték a felkészülést.

Az ügyfelek részéről mindenesetre jelentős az érdeklődés mind a hamarosan elérhető állami garancia, mind a bankok által kínált saját lehetőségek iránt: a nagyobb szereplők szerint az általuk kínált fizetési könnyítéseket már több ezren vették igénybe, hiszen az emelkedő kamatok és a kedvezőtlenül alakuló árfolyamok miatt sokan kerültek nehéz helyzetbe.

A bankok szerint ugyanakkor az ügyfeleket elsősorban az érdekli, hogy megoldást találjanak problémájukra, és nem az, hogy milyen csatornán érkezik a segítség.

További részletek a holnapi Világgazdaságban!

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.