BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

IMF: Kiugróan magas a magyar államadósság

Magyarország államadóssága a GDP 80 százaléka körüli szinten van, ez kiugróan magas a kelet-közép-európai országokéval összehasonlítva – mondta Iryna Ivaschenko, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) budapesti képviseletének vezetője az MTI-nek adott nyilatkozatában.

Hozzátette, kulcsfontosságú a fiskális fegyelem fenntartása, s ha a megkezdett és tervezett fiskális reformokat végrehajtják az országban, a GDP-arányos adósság már 2011-ben csökkenésnek indulhat.

A képviselet-vezető hangsúlyozta: a magyar kormány már számos jelentős lépést tett a nyugdíjrendszer, a szociális rendszer és a központi támogatások átalakítása területén, ezeket a reformlépéseket a szigorú kiadáskontrollal együtt folytatni kell.

A régiós társaknál nem került sor költségvetési kiigazításra, a globális válság által tavaly ősszel érzékenyen érintett Magyarország elsősorban a sérülékenységét jelentősen növelő magas államadósság miatt volt kénytelen segítséget kérni a nemzetközi intézményektől.

Hozzátette, az IMF rugalmas volt, ezért amikor Magyarország makrogazdasági kilátásai ez évben romlottak a várthoz képest, az államháztartási hiánycél kétszer is megváltozott.

A cikk teljes terjedelemben itt olvasható

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.