BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

"Magyarország tökéletes folyosó Nyugatra" - Eladták a Révai Nyomdát

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Megvásárolta a Révai Nyomdát a spanyol GED magántőke befektetési társaság, amely a székelyudverhelyi Infopress Group Románia tulajdonosa is 2010 óta. Régiós vezető szerepre törnek.

Gazdát cserélt az egyik legjelentősebb magyarországi nyomda: a spanyol GED magántőke befektetési társaság tegnap jelentette be, hogy megvásárolta a Révai Nyomda Kft. százszázalékos tulajdonrészét a korábbi tulajdonos brit Polestar Csoporttól. A cégnek ez a második ilyen jellegű befektetése a térségben, ugyanis 2010-ben megszerezték a székelyudvarhelyi Infopress Group Romániát.

„Az Infopress Group (IPG) Romania nyomdája jelenleg piacvezető Romániában, logikus lépés volt, hogy bővítsük érdekeltségeink körét a magyar piacvezető megvásárlásával. Ez jó lehetőség arra, hogy a két nagyvállalat egy platformra hozásával jobb helyzetbe kerüljünk az európai versenyhelyzetben. Magyarország tökéletes folyosót jelent a nyugat-európai ügyfelek felé” – mondta az ügylettel kapcsolatban a Világgazdaságnak az új tulajdonos nevében Jesús Castillo Ortega, az Infopress Group (IPG) elnöke.

A tranzakció nagysága nem nyilvános, Jesús Castillo Ortega lapunk kérdésére azt válaszolta, hogy „reális áron” vették meg a nyomdát. Annyit tudni, hogy a GED összesen 15 millió forintot fektetett a két vállalatba, a Révaiba és az IPG Romániába. A jövőbeli terveikkel kapcsolatban az IPG elnöke elmondta, hogy a fő céljuk, hogy megerősítsék a vállalat piacvezető szerepét.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.