BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Orbán a vajdasági magyarokkal való együttműködésről kötött megállapodást

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A kormány és a vajdasági magyarok közötti együttműködés kereteiről és tartalmáról kötött megállapodást Orbán Viktor miniszterelnök és Pásztor István, a Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ) elnöke.

Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóirodát vezető helyettes államtitkár az MTI-t arról tájékoztatta, hogy Orbán Viktor és Pásztor István Tusnádfürdőn folytatott megbeszélést egymással. A két politikus megállapodást kötött a kormány és a vajdasági magyarok közötti együttműködés kereteiről, formáiról és tartalmáról. Megegyeztek a fejlesztéspolitika legfontosabb kérdéseiről, a támogatandó projektek lebonyolításáról - közölte Havasi Bertalan.

Tájékoztatása szerint mindkét fél örömmel nyugtázta, hogy a most induló hétéves uniós költségvetési időszakban a korábbinál több forrás áll rendelkezésre a vajdasági magyarok számára fontos fejlesztésekre, a szerb-magyar határ menti térség gazdasági lehetőségeinek bővítésére.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.