BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Népszerű az e-számla, de még a csekk is

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

A digitalizáció a szolgáltatói számlák terén is egyre elterjedtebb, a háztartások 49 százaléka már elektronikusan és papíron is kap számlákat, további 12 százalék pedig csak e-számlán – derül ki a Díjnet ezerfős online kutatásából. Eszerint még mindig a postai csekk a legnépszerűbb, ezt a lakosság 67 százaléka rendszeresen használja, tavaly összesen több mint 200 millió csekket fizettek be postán. A banki megoldások is népszerűek, az eseti banki átutalást a lakosság 49 százaléka alkalmazza, a csoportos beszedési megbízást 43 százalék, a bankkártyás fizetést pedig 28 százalék. A mobiltelefonos csekkbefizetés lehetőségével viszont a lakosságnak csupán a 6 százaléka él. „Bár a fenti adatok alapján a lakosság számlafizetési attitűdje konzervatívnak tekinthető, a korábbi adatokkal összemérve észrevehető változás zajlik a modernebb eszközök irányába. Öt éve egy hasonló összetételű mintában még 80 százalékos volt a sárga csekk használati aránya, a banki átutalással, valamint a csoportos beszedési megbízással is csak a lakosság negyede élt, bankkártyást pedig mindössze 15 százaléknyian választottak” – mondta Garamszegi Tamás, a Díjnet Zrt. vezérigazgatója.

 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.