BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Egy hónapig visszaveszik a patikák a kivont vérnyomáscsökkentőket

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Július 30. és augusztus 31. között a már kiváltott, minőségi hibás valsartan hatóanyagú vérnyomáscsökkentő gyógyszereket bármelyik patikában blokk nélkül visszaveszik, és betegenként két doboz bontatlan, lejárati időn belüli készítmény árát vissza is térítik – közölte az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI). Hozzátették, a dobozszám korlátozásának oka, hogy egy időben legfeljebb háromhavi készítmény írható fel receptre, így indokolatlan, hogy két bontatlan doboznál több gyógyszer legyen a betegeknél. Az OGYÉI július 4-én 27-féle vérnyomáscsökkentőt vont ki a forgalomból, mert egy kínai gyártónál a valsartan hatóanyag gyártása során rákkeltő szennyezőanyag került a termékbe. A szennyezett gyógyszereket az unió valamennyi tagállamában visszahívták. | VG

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.