BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Már visszavihetők a szennyezett vérnyomáscsökkentők

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Már visszavihetők a gyógyszertárakba azok a valsartan-ha­tóanyagú vérnyomáscsökkentő gyógyszerek, amelyek for­galmazását kifogásolták a hatóságok – közölte az Orszá­gos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI). A szennyezett készítményeket augusztus 31-ig vihetik vissza a betegek, akiktől fejenként két doboz, bontatlan és lejárati időn belüli készítményt vehetnek vissza a patikák. A visszaváltáskor a visszavétel időpontjában érvényes térítési díjnak megfelelő összeget kapják meg a betegek – azok is, akik közgyógyellátásra jogosultak. A forgalomból kivont gyógyszereket bármely gyógyszertár visszaveszi, blokk nélkül is. A bontott vagy lejárt szavatosságú készítményeket a gyógyszertárakban található hulladékgyógyszer-gyűjtőkbe lehet dobni – közölte az OGYÉI.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.