BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Atomerőművé válik a reaktor

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Ebben a hónapban helyezik be a fehéroroszországi Asztravecben épülő atomerőmű első blokkjába az üzemanyagot. Augusztus végéig összesen 163 üzemanyag-kazettát helyeznek be, a munka már a múlt hét közepén megkezdődött. A következő lépés a láncreakció beindítása lesz, az 1 százalékos ellenőrzött teljesítményszint elérésekor elvégzik a megfelelő méréseket. Ezzel a pillanattal válik a reaktor atomerőművé – hangsúlyozza a közlemény. A tesztek kedvező eredménye esetén indulhat meg a villamosenergia-termelés, és kapcsolható rá a blokk az elektromos hálózatra. A „három plusz” generációs egység az Oroszországban már üzemelő novovoronyezsi és Leningrád megyei atomerőművi blokk referenciája, de ilyet rendelt Finnország, Magyarország, Törökország, Banglades és Egyiptom is.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.