A nemzetközi környezet tavaly március 15-én sokkal borúsabb volt, mint ma, még ha az uniós össztűz máig nem is szűnt meg Magyarország irányába. Orbán Viktor úgy beszélt erről: „Mi vagyunk a jövő. A jövő a patriótáké és a független nemzeteké” – idézte fel Both Hunor.
Hozzátette:
A magyar miniszterelnök utalt arra a nemzetközi és a hazai baloldal által hangoztatott álhírre, mely szerint „Magyarország el van szigetelve”. Miközben – ahogy a Tényellenőr is összesítette ezt tanulmányában – a magyar miniszterelnök az elmúlt egy évben a világ összes jelentős vezetőjével tárgyalt, minden ajtó kinyílt előtte, beleértve az orosz, az amerikai és a kínai elnökét is.
A Századvég vezető elemzője kiemelte:
A magyarok lételeme a szabadság, amelyet mindig egy-egy birodalom el akar venni tőlünk – mondta el a miniszterelnök. Így volt ez ’48-ban, amikor a bécsi udvar igyekezett megtörni a magyar szabadságra tett törekvéseket, így volt ez ’56-ban, amikor a szovjet birodalom tankokkal akarta megszüntetni a magyar szabadságvágyat, és így van ez most is, amikor Brüsszel igyekszik – a héten például egy újabb háborúpárti nyilatkozattal – kötelezettségszegési eljárásokkal, jogállamisági eljárással rákényszeríteni hazánkat egy, a hazánk érdekeivel ellentétes álláspont képviseletére. Háború, migráció, gender, rezsicsökkentés és így tovább. Ahogy Orbán Viktor mondta mai beszédében: „Brüsszel épp úgy akar uralkodni rajtunk, mint régen Bécs tette.”
A szakértő szerint arra, hogy a normalitásnak végül Brüsszelben is győznie kell, jó példa, ami az Amerikai Egyesült Államokban történt, hiszen a konzervatív, békepárti erők nemcsak a szenátusban, hanem a kongresszusban is győzelmet arattak, Donald Trump pedig nagy arányban megnyerte az elnökválasztást.
Pedig ha valahol, hát az Egyesült Államokban a csapból is az LMBTQ-ideológia, a migráció és a háborúpárti gondolatok folytak egészen az elmúlt időszakig. Bízzunk abban, hogy a nemzeti választási eredményekkel Brüsszelben is előbb-utóbb megfordulhat a széljárás, ahogy Amerikában. Jó jel, hogy a Patrióták pártcsalád megalakulásakor máris a harmadik erő tudott lenni az Európai Parlamentben, és lehet arról hallani, hogy van esély a bővülésére
– mondta a szakértő.
Brüsszel magyar helytartói, ahogy a labancok 1848-ban, kérdés nélkül kiszolgálják a birodalmi érdeket, csak a saját egzisztenciális érvényesülésük, a nemzetközi megbecsülésük számít.
Most épp az európai vezetők körében akarnak elismerést kivívni.
Gondoljunk csak a Tiszát is magában foglaló Néppárt Magyarország érdekeivel ellentétes koalíciós paktumára vagy épp a néhány napja kiadott háborúpárti nyilatkozatra, amelyen Magyar Péter neve is szerepelt, bár utóbb tagadta támogatását, és eltűnt az aláírása
– idézte fel Both Hunor, emlékeztetve, hogy a magyar miniszterelnök már többször elmondta, hogy Ukrajna az EU legkorruptabb országa lenne, uniós csatlakozása romba döntené a magyar gazdaságot.
Ahogy azt a Tényellenőr megírta elemzésében, az Ukrajna tagságáról, gyorsított felvételéről való döntést a kormány a magyarok hozzájárulása nélkül nem hozhatja meg. Erről szól a mai beszédben is megemlített véleménynyilvánító szavazás
– hangsúlyozta a Századvég vezető elemzője.
Borítókép: Orbán Viktor miniszterelnök Fotó: Koszticsák Szilárd / MTI
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.