Brit kutatók megfejtették, hogy miért halnak meg a cápák és a ráják
Több mint ezer cápa és rája akadt szemétbe, többnyire elhagyott halászhálók maradványaiba brit kutatók elemzése szerint.
MTI
2019.07.05, 18:16
Megosztom a cikket
A kiértékelést korábbi tanulmányok és Twitter-bejegyzések alapján készítették – közölte az Exeteri Egyetem tudósai az Endangered Species Research című szaklapban megjelent tanulmányukban.
Csak a dokumentált eseteket számolták, valószínűleg ennél jóval több cápa és rája gabalyodhatott szemétbe.
Fotó: AFP
A hulladék legtöbbször halászhálók maradéka. A szemét okozta veszélyeket remekül példázza egy röviduszonyú makócápa (Isurus oxyrinchus) esete – mondta Kristian Parton, a tanulmány szerzője.
Az állat egy tengeri makkokkal borított kötélbe akadt, és ahogy a hal növekedett, a makkok a bőrébe fúródtak és komoly sérüléseket okoztak.
A problémát eddig alábecsülték, holott tigriscápákat és hatalmas cetcápákat is érint. A szemétbe keveredett állatok szenvednek és el is pusztulhatnak – írják a tudósok.
Ne maradjon le a Világgazdaság híreiről, olvassa őket mindennap!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.