BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kína mindenkit leköröz légszennyezésben

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Kína több üvegházhatású gázt bocsátott ki 2019-ben, mint az Egyesült Államok és a többi iparilag fejlett ország együtt.

Kína több üvegházhatású gázt bocsátott ki 2019-ben, mint az Egyesült Államok és a többi iparilag fejlett ország együtt

– derült ki a Rhodium Group tegnap nyilvánosságra hozott jelentéséből. A kínai kibocsátás háromszorosára nőtt az elmúlt három évtizedben, és az ország két éve már a teljes globális emisszió 27 százalékát adta. Az Egyesült Államok volt a világ második legnagyobb légszennyezője 11 százalékkal, India 6,6, az Európai Unió 27 tagja 6,4 százalékért felelős. Az egy főre jutó kibocsátás 2019-ben elérte Kínában a 10,1 tonnát, ami azt jelenti, hogy húsz évtized alatt majdnem a háromszorosára nőtt. A helyzet tavaly sem javult, annak ellenére, hogy a világ legtöbb országában a koronavírus-járvány, illetve a gazdaság leállítása miatt csökkent a károsanyag-kibocsátás.

Fotó: AFP

Kínában viszont nőtt, a Rhodium becslése szerint 1,7 százalékkal.

Hszi Csin-ping kínai elnök az amerikai kollégája, Joe Biden által szervezett áprilisi virtuális klímacsúcson megerősítette korábbi ígéretét, hogy országa 2030-ban éri el az emissziócsúcsot, és az évszázad közepére nem bocsát majd ki üvegházhatású gázokat. Ehhez elsősorban a széntüzelésű erőműveket kell leállítani, és ezt tíz év múlva meg is kezdik, egyelőre azonban nagyrészt ettől az energiaforrástól függ a gazdaság növekedése. Így jelenleg még folytatják is a széntüzelésű erőművek építését.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.