A Philips-gyár Csehország eddigi legnagyobb zöldmezős beruházása lesz, 3250 embernek ad munkát. A város eddig 90 magántelket vásárolt fel a beruházáshoz, és kötelezte magát, hogy 2000. december 1-jéig az összes szükséges telket átengedi a Philipsnek. Számítását csak egy lakos húzta keresztül, de ügyvédje szerint csak azért, mert a város nem fizeti meg a kért árat. Szakértői vélemény szerint a vitatott telek négyzetmétere 1500 koronát ér. A város a többi tulajdonostól 100--300 koronáért vásárolta fel a telkeket, a "renegátnak" 200 koronát ígér.
Ha továbbra is ellenszegül, közérdekre hivatkozva kisajátítják a telket -- tudta meg a Právo a település polgármesterétől. A holland cég négyzetméterenként 1 koronát fizetett az átengedett telkekért. A lezáratlan telekvita ellenére a Philips már tavaly ősszel megkapta az engedélyt az építkezés megkezdésére.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.