Ennek azonban Ed Wallis, a kiszemelt brit vállalat elnöke nem örül. Wallis inkább saját cége már folyó amerikai terjeszkedésének továbbvitelében érdekelt -- idézte a brit lapot az MTI.
A PowerGen -- amelynek 260 millió dolláros beruházással elkészült magyarországi erőművét tavaly avatták fel Csepelen -- legutóbb 3,2 milliárd dollárért vette meg az LGE Electricity amerikai áramszolgáltatót.
A brit lap értesülésére az E.ON szóvivője vasárnap a Reutersnek csak annyit mondott, hogy a cég nem kommentál "híreszteléseket és találgatásokat". A lapnak banki források ugyanakkor azt mondták, hogy az év vége előtt valószínű az E.ON és a PowerGen egyesülése.
Az E.ON élénken érdeklődik a német piacon túli terjeszkedés iránt, áramtermelő alaptevékenységének hazai profitjába ugyanis belemart a német árampiac 1998 áprilisában elindított liberalizálása. A Reuters adatai szerint a német szolgáltató csoport piaci tőkeértéke 42,69, a PowerGené 6,16 milliárd dollár.
A brit kormány karácsony előtt közölte, hogy feladja a PowerGenben a vállalat 1991-es privatizálása óta meglévő aranyrészvényét, amellyel joga volt megvétózni a 15 százaléknál nagyobb egyedi külső részesedésszerzést a cégben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.