Esetleg Mai vagy Napi előnévvel, de a Blikk marad a piacon - döntöttek a Ringier tulajdonosai. A Világgazdaság úgy tudja, hogy az egyesített bulvárújság a Blikk arculatát őrzi meg, mérete is csökken, terjedelme viszont nem változik. Információnk szerint a Ringier-ben tisztában vannak azzal, hogy a két lap eltérő vonásai miatt nagyobb számú olvasót veszíthetnek, de nem számolnak konkurens piacra lépésével.
A találgatások azóta tartottak, hogy december elején bejelentették: Jürg Marquard eladja napilapjait a Ringier-nek. A legtöbb kétség a Mai Nap sorsáról vetődött fel, legtöbben arra számítottak, hogy az egy kézbe került két bulvárlapból csupán egyet tart meg a tulajdonos. A keddi közleményben egyelőre csak annyi szerepel, hogy a kiadó összevonja a Ringier Kiadó Kft.-t (ennek része a Blikk) a Magyar Hírlap Rt.-vel (amely a Mai Napot is kiadja.) Az új vállalatot a svájci-olasz kettős állampolgárságú, 31 éves Cristoph Tonini vezeti, aki eddig a zürichi központban dolgozott pénzügyi igazgatóként.
A megszüntetés ellen szóló érv volt a két újság igen eltérő olvasói összetétele. Rákosi Viktor, a Mindshare médiaügynökség vezető médiatervezője rámutat arra, hogy noha közel azonos pozíciót foglalnak el a piacon (a felnőtt lakosság körében a Blikk olvasottsága 5,6, a Mai Napé 5,2 százalék), általában előbbit tekintik minőségibbnek e szegmensben. A Mai Nap olvasóinak szociológiai mutatói rosszabbak, inkább nevezhető vidékiesnek az újság - fogalmaz a szakember. Egyharmadnyi a biztos tábor a kettőből eggyé olvadó lap esetében. A Blikk táborának 32,3 százaléka olvassa a Mai Napot is, a fordított hányados 34,4.
Mindebből következően az előnyöket megőrizve egyesítés igen nehezen kivitelezhető, a szignifikánsan eltérő olvasóbázisok egy termékben nem találhatják meg az igényüknek megfelelő tartalmat és stílust - mérlegeli az alternatív lehetőséget Rákosi Viktor. Egyetért azzal, hogy az egyik előd jellegét és tartalmát követő egyetlen lappal szemben nagyobb esélye lehet egy konkurensnek az "elhagyott" olvasók meghódítására (a Springert nevezik szakmai berkekben ilyen kiadónak).
A Ringier úgy döntött, hogy budapesti központtal regionális terjeszkedésre vállalkozik, és romániai érdekeltsége mellé újabbakat szerez a térségben. Ehhez pedig vezetőnek egy svájci pénzügyi szakembert küldenek. A Ringier Kiadó Kft. ügyvezetője, Pető Endre nem ért egyet azzal a koncepcióval, hogy sikeresnek tekinthető két év után a magyar piacot nem ismerő ember kezébe tegyék a társaságot. Pető ezért felmondott. Egyéb személycserék is várhatók. A Magyar Hírlap kiadó vezérigazgatója, L. Kelemen Gábor már távozott, és esetleg ez vár a Mai Nap főszerkesztőjére, Kőszegi Ferencre is. A szerkesztőség körülbelül kétharmadát elküldik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.