Szakmai körökben úgy vélik, a Kőolaj-exportáló Országok Szervezetének tagjai március 16-án Bécsben "gyenge" döntést hoztak, az olajpiacon már az értekezlettel kapcsolatos várakozások áresést eredményeztek. A csökkenés olyan mértékű volt, hogy az olajtermékek árai is lefelé mozdultak.
A Világgazdaság által megkérdezett szakértők emlékeztettek rá, hogy a második negyedév egyébként is hagyományosan a leggyengébb időszak, amikor általában napi 2 millió hordóval csökken a kereslet. Azt nem tudni még, hogy a valódi olajkereskedők hogyan reagálnak majd az OPEC-döntésre, szakértők azonban mindenképpen hektikus ármozgásra számítanak, hozzátéve, hogy az ellenértékek nemigen érhetik el a tavalyi csúcsot, hacsak nem történik valamilyen rendkívüli esemény.
Az olajárral szinkronban várhatóan az üzemanyagárak is ingadozni fognak, de ezek drasztikus drágulására sem számítanak szakmai körökben. Az autósszezon közeledtével ilyenkor hagyományosan némileg drágulni szokott a benzin, és a fűtési szezon végeztével csökkenni szokott a gázolaj ára. Az idei télen azonban nem volt olyan mértékű visszaesés a benzin-, s (a meleg miatt) olyan mértékű keresletnövekedés a gázolajpiacon, ami jelentős ellentétes irányú mozgást indokolna.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.